imove regnet blant Norges mest lovende startups!

Imove regnet blant Norges mest lovende startups!

28.06.21

"Det er ikke uvanlig at norske startups tar en utfordring og villig viser sin kampånd; kanskje er det noe som henger igjen fra vikingtiden."


EU-startups er en ledende publikasjon med fokus på europeiske startups. De skriver i all hovedsak om tek-startups, og tilbyr leserne sine datadrevne analyser, intervjuer og andre relaterte nyheter.

I en ny artikkel kårer publikasjonen nå de 10 mest lovende norske selskapene som er grunnlagt mellom 2017 og 2020; alle med raskt voksende team, innovative oppdrag, og med lovende utsikter; som for eksempel økt finansiering det siste året.

De er ikke overrasket over at landets startups holder høy kvalitet, basert på vårt forretningsmiljø, som tilbyr "en velutdannet arbeidsstyrke, sterk økosystem- og myndighetsstøtte, rikelig kapital i tidlig fase og digital 'beredskap' over hele linja".

Om imove skriver de: "imove har skapt en bilabonnementstjeneste som gir brukerne tilgang på en flåte av attraktive elektriske, miljøvennlige biler for hverdagsbruk. I tillegg gir imove sine brukere fleksibiliteten til å bytte bil når de vil. Selskapet landet nylig store investorsummer som vil ta dem enda nærmere til deres planetvennlige oppdrag."

- Det er fantastisk å se at imove blir anerkjent som en av de mest lovende norske startupene av EU-startups. Imove skal bruke 2021 til å gjøre bilabonnement og el-biler tilgjengelige på verdensbasis. Den elektriske revolusjonen har bare nettopp startet, sier gründer og CEO i imove, Hans Kristian Aas.

Denne nettsiden benytter cookies – ved å godta dette bidrar du til å hjelpe oss med å forbedre og tilpasse tjenesten.